CWS T-1
stat4uDo dziś, zachowały się jedynie fragmenty dokumentacji technicznej CWS T-1. Najprawdopodobniej, została ona wywieziona z Państwowych Zakładów Inżynierii przez Niemców w 1939 roku. Być może została zniszczona. W każdym razie, nie znaleziono żadnej pełnej dokumentacji CWS'ów. Istnieje jedynie kilka rysunków silnika i nadwozia. Częśc materiałów ukazała się w wydaniach ksiązkowych.

Brak szczegółowej dokumentacji w znacznym stopniu utrudnil prace rekonstrukcyjne. Do dziś, wszelkie działania dotyczące odnalezienia samochodu CWS lub jakiejkolwiek części, pochodzącej od tych aut, nie dały rezultatu, a posiadane znaczki i inne detale nie potwierdzają ikonograficznie ich faktycznego zastosowania przy produkcji samochodów CWS T-1.

Ciekawostką jest fakt, że do odtworzenia systemu mocowania zderzaka pomocy okazał się cień widoczny na zdjęciu oryginalnego CWS T-1.

Pomimo tych trudności, udało się maksymalnie zbliżyć do oryginalnego wyglądu i pokazać harmonijną bryłę nadwozia w biało-czerwonym kolorze.

Prace przy odtwarzaniu rekonstrukcji zostały rozpoczęte od wykonania ramy, na wzórów elementu, z samochodu CWS. Rama rekonstrukcji została wykonana w technologii spawania z elementów, a nie jak w czasach produkcji, przez kucie matrycowe na gorąco.

Szkielet został wykonany z elementów drewnianych (buk i jesion) mocowanych do konstrukcji ramy. Szczegółowy sposób wykonania szkieletu CWS jest nieznany i można tylko domniemywać, że była to w miarę typowa konstrukcja używana pod koniec lat dwudziestych. Podstawowym zadaniem konstrukcji szkieletu jest przenoszenie obciążeń mocowanego do niego oblachowienia karoserii oraz innych elementów samochodu.